Kamuti Gyermekekért Alapítvány

A KAMUTI GYERMEKEKÉRT ÉS FIATALOKÉRT Adószámunk:18374481-1-04 Köszönjük adója 1%-át

Alulírott alapítók, az 1959.évi IV. törvény alapítványra vonatkozó előírásainak figyelembevételével, mint jogi személy, tartós közérdekű célra, alapítványt hozott létre 1995.évben  Kamuti Gyermekekért Alapítvány számú határozatával nyilvántartásba vett, majd Pk.60 069/1999számon közhasznúvá nyilvánított, s 539.tételszám alatt tart nyilván. néven, amely alapítványt a Békés Megyei Bíróság Pk 50063/1995/10

Az alapítvány alapító okiratát - figyelemmel az alapítás óta eltelt időszak alatt szerzett tapasztalatokra, az alapítvány nevének, céljának és vagyonának sérelme nélkül, módosítják, és az alapítvány alapító okiratát a módosításokkal egységes szerkezetbe foglaltan, az alábbiak szerint fogadják el.

 

1.)    Az alapítvány neve:                  Kamuti Gyermekekért Alapítvány

 

2.)    Az alapítvány székhelye:          5673 Kamut, Petőfi u. 106.

 

3.)    Az alapítvány céljai:

 

Az alapítvány elsődleges célja elsősorban a kamuti gyermekek, általános és középiskolás fiatalok minden olyan tevékenységének támogatása, amely nem tartozik szorosan a gyermek intézmények, iskolák, alapfeladatainak sorába, de a benyújtandó terv illetőleg pályázat alapján, bizonyítottan hasznos és a gyermekek, az ifjúság nevelésének, tudásának gyarapítását szolgálja. Az alapítvány célja így különösen a gyermek és ifjúsági táborok, az informatika terjesztése, a külföldi kapcsolatok fejlesztése, a művészeti csoportok, sport és egyéb, a gyermekek és az ifjúság nevelését és tudását gyarapító tevékenységek támogatása és felkarolása.

 

Az alapítvány általános céljai a fenti általánosságban megjelölt célt figyelembe véve a következők:

  • a Kamut Néptáncegyüttes működési feltételeinek, tevékenységének javítása, támogatása,
  • a kamuti sporttevékenység, különösen a szabadidős sporttevékenység, az úszás, a labdarúgás, az egészséges életmódra szoktató valamennyi tevékenység – ideértve a nyári és téli táborozást, természetjárást – támogatása,
  • a zenei nevelés feltételeinek – elsősorban a közös éneklés, együttes vagy kamaraegyüttes – támogatása,
  • a támogatott és felkarolt közösségek által szervezett nagyobb rendezvények és vendégszereplések támogatása,
  • az iskolai diákélet eseményeinek gazdagítása, a diákprogramok segítése,
  • a nehéz körülmények között élő gyermekek és diákok részvételének anyagi segítése, támogatása a gyermek és diákprogramokon.

Az alapítvány további céljai, a fenti célokon kívül, különösen a következők:

  • az egészségmegőrzés, a betegség-megelőzés,
  • a szociális tevékenység, a családsegítés,
  • a műemlékvédelem,
  • a természetvédelem és állatvédelem,
  • a környezetvédelem és az azzal összefüggő tevékenység,
  • a gyermek- és ifjúságvédelem,
  • az emberi és állampolgári jogok védelme,

és a célok között megjelölt tevékenységek felkarolása, elősegítése, az azokból eredő tevékenységek végzése és támogatása.

Az elsődlegesen támogatandó intézmények a kamuti gyermek és ifjúsági intézmények, így különösen a kamuti Általános Művelődési Központ iskolája, óvodája, könyvtára, művelődési háza által szervezett minden olyan tevékenység, amely a község ifjúságának fejlődését szolgálja, valamint azok a más kamuti szervezetek, amelyek a gyermekek számára sport és életmód-alakító tevékenységet szerveznek.

4.)  Az alapítvány nyílt alapítvány, ahhoz az alapítást követően bárki csatlakozhat. Az alapítványhoz a későbbiekben mindazon természetes és jogi személyek csatlakozhatnak, akik egyetértenek az alapítvány alapítók által megjelölt céljaival és azok megvalósítását akár pénzbeli hozzájárulásokkal, felajánlásokkal akár természetbeni (tárgyi adományok) hozzájárulással segíteni kívánják.

A csatlakozók által nyújtott hozzájárulások és felajánlások az alapítvány vagyonát növelik, illetőleg gyarapítják.

A csatlakozó a felajánlása felhasználását feltételekhez kötheti, a felajánlását, illetőleg hozzájárulását az alapító okirat szerint megjelölt részcélra is adhatja.

Az alapítvány nevében vagy javára történő adománygyűjtés nem járhat az adományozók, illetőleg más személyek zaklatásával, a személyhez fűződő jogok és az emberi méltóság sérelmével. Az alapítvány nevében, mint közhasznú szervezet nevében vagy javára történő adománygyűjtés csak a közhasznú szervezetként működő alapítvány kuratóriuma írásbeli meghatalmazása alapján végezhető. Az adományokat a könyv szerinti, ennek hiányában a szokásos piaci áron kell nyilvántartásba venni.

A nyílt alapítvánnyal az alapítók által rendelkezésre bocsátott vagyon csak az alapítvány működésének megkezdését szolgálja, hiszen a későbbiek során ez a vagyon a csatlakozó személyek felajánlásával, esetleg az alapítvány gazdálkodásával, vállalkozási tevékenységével elért nyereségével tovább gyarapodhat.

A csatlakozók támogatásuknak az Alapítvány részére történő befizetésével, átadásával nem válnak Alapítókká, tehát olyan jogosítványokat és hatásköröket nem szerezhetnek, amelyek a vonatkozó jogszabályi rendelkezések alapján kizárólag az Alapító Okiratot Alapítóként aláíró illetve az alapítói jogok gyakorlására kijelölt személyeket, szervezeteket illethetné.

5.)  Az alapítvány működésének megkezdéséhez alapításkor rendelt vagyon és annak rendelkezésre bocsátása.

Az alapítvány működésének megkezdéséhez szükséges vagyont az alapítók bocsátják, bocsátották rendelkezésre, az alapítvány létesítésekor, az e célból megnyitott bankszámlára való befizetéssel.

Az alapítók az alapítvány nyilvántartásba vételét követően nem csökkenthetik ezen kötelezettségvállalásuk mértékét.

Az alapítvány alapításakor az alapítók által rendelkezésre bocsátott vagyon mértéke összesen: 100.000.- Ft azaz: Egyszázezer 00/100 forint, melyből:

  • a Kondorosi Takarékszövetkezet (5553 Kondoros, Csabai út 25. szám) 50.000,- azaz: Ötvenezer 00/100 forintot,
  • a Kamuti BÉKE Mezőgazdasági és Szolgáltató Szövetkezet (5673 Kamut, Petőfi u. 4. szám) 50.000,- azaz: Ötvenezer 00/100 forintot

bocsát illetőleg bocsátott az alapítvány rendelkezésére, amely az alapítvány működésének megkezdéséhez feltétlenül szükséges volt.

Az alapítók – az alapítvány létesítése után – közvetlenül nem rendelkezhetnek az alapítványi célra rendelt vagyonnal.

 

Az Alapítók jelen Alapító Okirat aláírásával a Ptk.-ban biztosított jogaiknak gyakorlására kijelölik Bereczki ésTársai Kft -t, akinek lakhelye/székhelye a jelen Alapító Okirat aláírásának időpontjában: 5673 Kamut, Széchenyi u. 30/1 és Kertész Mátyás Zsolt, akinek lakhelye/ székhelye a jelen Alapító okirat aláírásának időpontjában: 5673 Kamut, Munkácsy u. 11.  (a továbbiakban: kijelölt személyek) A kijelölt személyekre, az Alapítóra vonatkozó rendelkezések az irányadók. Nevezettek az alapítói jogok gyakorlására 2008. június 1. napjától jogosultak. A kijelölést a nyilvántartásba vétel után az Alapító nem vonhatja vissza. A kijelölt személyek illetve annak jogutódja hiányában  - a Kuratórium vagy az ügyészség erre vonatkozó bejelentése alapján - az alapítói jogosultságok a bíróságot illetik meg.

 

 Az alapítvány pénzét elkülönített bankszámlán kell tartani.

6.) Az alapítvány gazdálkodására az alapítványok gazdálkodásáról szóló és mindenkor hatályos jogszabályokat kell alkalmazni. (Jelenleg erre különösen a 115/1992.(VII. 23.) Kormányrendelet és a közhasznú szervezetekről szóló 1997. évi CLVI. törvény vonatkozó előírásai, valamint az egyesületek gazdálkodására vonatkozó szabályok az irányadóak.)

Az alapítvány működése során felhalmozódó vagyont csak alapítványi célra lehet felhasználni.

Az alapítvány a gazdálkodása során elért eredményét nem osztja fel, azt az alapító okiratban meghatározott tevékenységekre és célokra fordítja. Az alapítvány tevékenységében nem lehet meghatározó jellegű a gazdasági, vállalkozási tevékenység.

Az alapítvány, sem mint alapítvány, sem mint közhasznú szervezet, közvetlen politikai tevékenységet nem folytat, szervezete pártoktól független és azoknak anyagi támogatást nem nyújt.

7.)  Az alapítvány jogi személy, amely a bírósági nyilvántartásba vétellel nyeri illetőleg nyerte el jogi személyiségét. Az alapítvány képviselője csak a nyilvántartásba vétel iránti eljárás jogerős befejezése után járhat el képviselőként.

A nyilvántartásba vételt követően az alapítók nem vonhatták, és nem vonhatják vissza az alapítványt.

8.) Az alapítók az alapító okiratot indokolt esetben – az alapítvány nevének, céljának és vagyonának sérelme nélkül – módosíthatják. A módosításra egyebekben az alapítvány nyilvántartásba vételére vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.

9.) Az alapítvány kezelő szerve: a kuratórium.

Az Alapítvány céljainak megvalósításáról, az alapítványi vagyon kezeléséről és a céloknak megfelelő felhasználásáról a Kuratórium gondoskodik.

 

 A Kuratórium - a jogszabályok által meghatározott keretek között - önállóan dönt valamennyi, az Alapítványra vonatkozó kérdésben.

 

 A Kuratórium határozza meg a jelen Alapító Okirat rendelkezéseinek megfelelően az alapítványi vagyon kezelésének feladatait, a vagyon felhasználásának módját és az alapítványi célokat szolgáló gazdálkodás feltételeit.

A kuratórium tagjainak kijelölését az alapítók nem ruházhatják át a kuratóriumra.

A kuratórium képviseletére a kuratórium elnöke jogosult.

A jogi személy képviseletére egyebekben a Ptk. 29. § (3) bekezdése az irányadó.

A kuratórium szükség szerint, de évente legalább 4 alkalommal ülésezik.

Üléseit a kuratórium elnöke hívja össze, írásban, az ülést megelőző legalább 8 nappal korábban, a napirend közlésével.

A kuratórium ülését akkor is össze kell hívni, ha azt legalább három kuratóriumi tag, írásban, az ok és a cél megjelölésével kezdeményezi. Ha az elnök az ilyen kezdeményezés ellenére az ülést nem hívja össze, úgy a kezdeményező tagok intézkedhetnek az összehívásról.

A kuratórium ülése határozatképes, ha azon a kuratóriumi tagok több mint fele megjelent.

Határozatképtelenség esetén a kuratórium ülését megtartani csak az ülés újbóli összehívása esetén lehet, amely az eredeti napirendek tekintetében a tényleges megjelenésre tekintet nélkül határozatképesnek tekintendő.

A kuratórium ülése határozatait nyílt szavazással és egyszerű szótöbbséggel hozza meg.

A kuratórium elnökét akadályoztatása esetén a kuratórium rangidős tagja helyettesíti. Zárt ülés a kuratórium egyhangú határozata alapján rendelhető el, egyebekben a nyilvánosság a főszabály.

A kuratórium elnöke és tagjai (vezető tisztségviselői) összeférhetetlenségére az alapítványokra vonatkozó hatályos jogszabályi rendelkezések illetőleg az 1997. évi CLVI. törvény 8. § és 9. §-ai irányadóak.

A kuratórium titkárát a kuratórium tagjai közül választja, tevékenységét a kuratórium szervezeti és működési szabályzatában rögzíti.

Az alapítvány, mint közhasznú szervezet éves beszámolóját a kuratórium elnöke készíti el, és azt a kuratórium ülésén hagyja jóvá. A jóváhagyáshoz kétharmados szótöbbséggel meghozott határozatra van szükség.

A jóváhagyást követően megküldi azt az Alapító felé. Amennyiben az Alapító az éves beszámoló átvételét követő 15 napon belül írásban nem tesz észrevételt a beszámolóra, úgy az jóváhagyottnak minősül részéről.

 

A kuratórium üléseiről jegyzőkönyvet kell készíteni, a hozott határozatoknak a döntéshozatal időpontját, a döntés hatálybalépését és hatályát, valamint a döntést támogatók és ellenzők számarányát egyértelműen rögzítenie kell, és a hozott határozatokat évente kezdődő sorszámozással kell ellátni, a döntéseket a jegyzőkönyvben és a Határozatok Könyvében kell rögzíteni. A jegyzőkönyveket és a Határozatok Könyvét legalább 10 éven át meg kell őrizni.

A kuratóriumi döntéseket az érintettekkel írásban kell közölni, legkésőbb a döntéshozatalt követő 15 napon belül.

Az alapítvány működésével kapcsolatban keletkezett iratokba a kuratórium elnökének előzetes írásbeli engedélye alapján lehet betekinteni, mindazon személyeknek, akiknek az elnök azt engedélyezte. A kuratóriumi tagok az iratokba bármikor betekinthetnek.

A kuratóriumi tagok kijelölésére az alapítók a jogosultak.

Az új kuratóriumi tagot – a megbízás megszűnése esetén is – az alapító jelöli ki, az alapító okirat egyidejű módosításával. A kuratórium új tagot nem jelölhet ki, javaslat tételi joga van.

A kuratórium az alapítvány kezelő szerve, ebből kifolyólag feladat- és hatásköre kiterjed mindazon kérdésekre, amelyek az alapítvány működésével és működtetésével összefüggenek, kivéve azokat a jogokat és kötelezettségeket, amelyeket a jogszabály kizárólag az alapítók részére tart fenn és biztosít.

A kuratórium ennek megfelelően dönt az alapítványi vagyon felhasználásáról a hatályos jogszabályi előírások keretei között, dönt a felajánlások, egyéb hozzájárulások elfogadásáról illetőleg visszautasításáról, ellátja a vagyon kezelésével kapcsolatos feladatokat, dönt a díjazottakról és a díjakról (támogatásokról, támogatások mértékéről és odaítéléséről).

A Kuratórium döntési jogköre szükségszerűen kiterjed:

 A célok eléréséhez szükséges feladatok meghatározására, a végrehajtás megszervezésére,

 Az alapítványi vagyon bővítésére, megőrzésére, kezelésére vonatkozó állásfoglalások meghozatalára.

Az előző évről készített beszámoló jelentés, valamint a közhasznúsági jelentés elfogadására,

Az Alapítványhoz való csatlakozás elfogadására,

A Kuratóriumi tagok és a munkaszervezet tisztségviselői díjazásának és költségtérítésének elfogadására és megállapítására azzal a megkötéssel, hogy a kuratórium tagjai részére kizárólag abban az esetben és kizárólag olyan mértékben nyújtható díjazás vagy folyósítható költségtérítés, amely az alapítvány tartós közérdekű céljának megvalósítását és közhasznú tevékenysége kifejtését semmilyen formában nem veszélyezteti

 A munkaszervezet működésének, feladatainak meghatározására, ellenőrzésére.

 

Amennyiben az Alapítvány éves bevétele meghaladja a 5 MFt-ot, úgy az alapító Felügyelő Bizottságot jelöl ki.

 

A kuratórium 9-tagú, nyolc tagból és az elnökből tevődik össze.

A kuratórium elnökének és tagjainak megbízatása a megbízástól számított három évre szól.

A kuratórium összetétele (az alapítók által felkért kuratóriumi tagok):

  • Baji Imréné ( 5673 Kamut, Rákóczi u. 31/b)
  • Batke Lászó ( Kamut, Tavasz u. 5.)
  • Benkő Zoltánné ( 5673 Kamut, Széchenyi u. 35.)
  • Földesi István (5673 Kamut, Petőfi u. 82.)
  • Földesiné Püski Mária (5673 Kamut, Széchenyi u. 70.)  -  titkár
  • Lipcseiné Kun Ildikó (5673 Kamut, Munkácsy 5.)
  • Perei Károly ( 5673 Kamut, Arany János u. 15.)
  • Vetési Istvánné ( 5773 Kamut, Széchenyi u. 23.)
  • Zabagloné Váradi Margit ( 5673 Kamut, Zöldfa. 6.)

A kuratórium elnöke: Földesi István (5673 Kamut, Petőfi. 82.)

A kuratórium tagjainak kijelölését az alapító nem ruházhatja át a kuratóriumra. Az alapító jogi személyek képviselőinek, közeli hozzátartozói (Ptk. 685. § b.) pont), döntő többségben nem lehetnek a kuratórium tagjai.

Elfogadó és összeférhetetlenségi nyilatkozatukat jelen Okirat elválaszthatatlan melléklete tartalmazza.

Kuratóriumi tag lemondása vagy halála esetén 15 napon belül az alapítók a Kuratóriumba új tagot jelölnek.

Az alapítók bármely kuratóriumi tagot, bármely időpontban indoklási kötelezettség nélkül visszavonhatnak, ha a kurátor tevékenységével vagy mulasztásával az Alapítvány működését veszélyezteti.

A kuratóriumi tag lemondását írásban köteles gyakorolni az alapító felé tett nyilatkozattal.

 

10.) Az alapítványi támogatás igénylésének és odaítélésének általános feltételei.

A támogatást igényelni kell, pályázat benyújtásával. A pályázatban meg kell jelölni a támogatandó tevékenységet, csatolni kell a költségvetést, és a költségigényeket.

Rendkívüli esetben a pályázat soron kívüli ülésen is elbírálható.

A pályázatok elbírálásáról a pályázót írásban értesíteni kell, az elbírálást követő legkésőbb 15 napon belül.

11.)  Az alapítványt az alapítók határozatlan időre, és az alapszabályban megjelölt célra hozták létre.

Az alapítvány megszűnésére a Ptk. vonatkozó rendelkezései irányadóak. Megszűnés esetén az alapítvány vagyona a kamuti Általános Művelődési Központ Általános Iskoláját  (5673 Kamut, Petőfi u. 49. szám) vagy annak jogutódját illeti meg.

12.) A jelen alapító okiratban nem szabályozott kérdésekre a Ptk. alapítványokra vonatkozó rendelkezései irányadóak.

 Az alapító okirat a jelen formában és tartalommal, a Békés Megyei Bíróság által Apk 50063/1995/10 számú határozatával, majd Pk60.069/199 szám alatt közhasznú szervezetként nyilvántartásba vett, s 539. tételszámon nyilvántartott alapítvány alapító okiratának módosításaként került megszerkesztésre és elfogadásra az alapítók által, amelyet a Békés Megyei Bíróságnak 3 eredeti példányban benyújtanak az alapítvány alapítói, kérve a módosítás nyilvántartáson történő átvezetését.

Az alapító okiratot módosító jelen okiratot, az alapítvány alapítói, mint céljaik és akaratuknak mindenben megfelelőt, szándékuk megerősítése jeléül, jóváhagyólag és cégszerűen írtak alá.

 

Kamut, 2008. április.20.

                                    

Béke Mezőgazdasági és                           Kondorosi Takarékszövetkezet

Szolgáltató Szövetkezet                                      alapító                                  alapító

                                                            

Bereczki és Társai Kft                                                 Kertész Mátyás Zsolt

                                                          

                                              

 

 

 

 

 

 

 

 

 



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 14
Tegnapi: 1
Heti: 22
Havi: 117
Össz.: 27 434

Látogatottság növelés
Oldal: Alapító okirat
Kamuti Gyermekekért Alapítvány - © 2008 - 2024 - kamutialapitvany.hupont.hu

A HuPont.hu weblap készítés gyerekjáték! Itt weblapok előképzettség nélkül is készíthetőek: Weblap készítés

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »